Zhubněte do plavek rychle: Zakažte si cukr, dodržujte následující rady as výsledkem budete spokojené

Zhubněte do plavek rychle
Léto, a tím pádem i plavková sezóna nejsou tak vzdálené, jak se někomu možná zdá. Vlastně léto je už tady… Proto, pokud se snažíte svoji postavu nějakým způsobem formovat i vy, vrhněte se na to co nejdříve, abyste měli dostatek času. Pokud jste ale, jak mnozí, tak trochu usnuli, ať už schválně nebo ne, existuje několik způsobů, jak shodit pár kilo poměrně rychle. Pokračujte ve čtení tohoto článku a objevte, v čem se skrývá tajemství úspěchu rychlého hubnutí. Ale pozor – čím dříve začnete hubnout do plavek, tím lépe pro vás i vaše tělo.

Inspirujte se také: Dokáže krevní skupina předurčovat naši budoucnost? Prý nás ovlivňuje celý život do značné míry

Jak zhubnout do plavek?
Hned na úvod zmíním pár bodů, které je třeba si při hubnutí ujasnit.

Udržte si motivaci během hubnutí i poté
Zbavte se starých zažitých řádů
Jídelníček je nutno vyladit již předem
Zakažte si cukr – kdykoli a kdekoli
Snižte o něco příjem sacharidů ze stravy
Vyhněte se slazeným nápojům a alkoholu
Myslete na proteiny ve stravě
Nezapomínejte na odpočinek a kvalitní spánek
Bez pohybu to nepůjde
Přidejte ke každému jídlu porci zeleniny
Zaměřte se na dostatek minerálů a vitamínů
Nikam nespěchejte
Pijte čistou vodu
Kolik se dá za krátkou dobu zhubnout?
Zásadní otázkou je, kolik vlastně potřebujete nebo chcete shodit. Pokud totiž očekáváte, že během měsíce zhubnete dvacet kilogramů, dopředu vám můžu prozradit, že budete zklamáni. Nezhubnete. Na taková čísla proto raději zapomeňte a stanovte si uskutečnitelný cíl. Nebudete demotivováni a naopak budete mít radost z toho, že se vám to podařilo.

Pokud razantně omezíte příjem kalorií a častým a náročným pohybem výrazně zvýšíte rychlost spalování, může se vám podařit týdně shodit asi kilogram až kilogram a půl. Měsíčně tak můžete zhubnout zhruba čtyři až šest kilogramů. Také ale hodně záleží na tom, jak rychlý je váš metabolismus. Někteří lidé se mohou držet, jíst zdravě a pravidelně sportovat, a přesto nezhubnou ani onen zmíněný kilogram.

Jak se lidé snaží „rychle“ zhubnout?
Budu se asi opakovat, ale cesta k postavě našich snů – tedy zdravé a fit – je jen jedna. Základem je pestrá, vyvážená strava podložená pravidelným pohybem. I když nějaké zkratky existují, doporučuji se jim vyhnout. Neboť jak říká známé přísloví: Snadno nabyl, snadno ztratil. Které diety se tedy nejčastěji zkoušejí?

Keto dieta
Tato dieta sází na vysoký příjem bílkovin a téměř nulový příjem sacharidů. Tato dieta narušuje rovnováhu v těle a může způsobit hyperglykémii.

Paleo strava
Je založena na stravě – jídelníčku našich předků. Je tedy založena na konzumaci masa ve velkém a vajec. Naopak zakazuje obiloviny a mléčné výrobky. Jak je jistě vidět – monotónní strava není řešením.

Nízkosacharidová dieta
Během této diety omezíte příjem sacharidů téměř na minimum, což bude mít sice za efekt zhubnutí. Nicméně, při jejich opětovném zařazování se bohužel často dostaví JO-JO efekt.

Cambridge dieta
Jedna z forem keto diety, během které si připravujete jídla ze sáčků a pijete nachystané koktejly.

Vyzdvihujeme kalorický deficit
Možná jste o něm slyšeli, možná ještě ne. Řeč je o kalorickém deficitu. Protože jak jistě víte – stejně jako tělo energii přijímá, tak ji samozřejmě také vydává. Děje se tak po celý den i po celou noc. Ať už cvičíte, vaříte nebo lenošíte u knihy.

Jakmile budete znát číslo svého výdeje, můžete se pustit do redukce své hmotnosti.

Kalorický nadbytek: Stav, během něhož je váš příjem větší než výdej a ručička na váze bude stoupat, i když budete jíst zdravě.

Rovnováha: K té by mělo dojít tehdy, když už jste se svojí váhou spokojeni a nechcete ji nijak měnit.

Kalorický deficit: Stav, kdy je energetický výdej větší než energetický příjem. V této chvíli začíná vaše tělo hubnout. V kalorickém deficitu je třeba zůstat, dokud jste se svou váhou spokojeni. Pokud stále nevíte, co je to ten kalorický deficit, seznamte se. Kalorický deficit vám může s hubnutím pomoci.

Podpořte hubnutí cvičením
V rámci hubnutí do plavek je kromě redukce hmotnosti třeba také formovat vaši postavu. K tomu je ideální zkombinovat pravidelný aerobní a anaerobní pohyb. Efekt takového tréninkového plánu vás mile překvapí. Nadbytečná kila půjdou nejen dolů mnohem rychleji, než kdybyste tělu nedopřáli fyzickou aktivitu, ale zároveň budete získávat svalovou hmotu a zdokonalovat tu, kterou již máte.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Život ve zlaté kleci, série nevěr či snižování sebevědomí: To vše vás po boku tohoto typu mužů čeká

Jsou šarmantní, milí, vtipní a když je potkáte je více než pravděpodobné, že si vás okamžitě získají. Člověka přitahuje jejich bezprostřednost, přímočarost, otevřenost a...

Současná populární superpotravina: Odborník na výživu však upozorňuje na jednu důležitou věc

O mořských řasách jako superpotravině jsme už co to slyšeli, možná je i vyzkoušeli. No nejnovější se do kategorie superpotravin zařadil i mořský mech....

Káva alebo ako spoznáte kvalitnú Arabicu?

Na svete existuje viac ako 100 rôznych druhov kávovníkov, avšak celosvetovú produkciu ovládajú iba dvaja z nich. Ide o Robustu a Arabicu. Ak patríte...

Summer hair: Tipy a triky pro dokonalý prázdninový styling

Inspirujte se jednoduchými vlasovými stylingy, které zvládnete do pěti minut, ale budete díky nim vypadat opravdu kouzelně. Letní účesy by měly mít jeden společný jmenovatel...

Co osvěží neutrální interiér? Zde zahrálo teraco, lamelové příčky a barva inspirovaná jehličnany za okny

Od první návštěvy bytu bylo jasné, že rekonstrukce bude probíhat od samotných betonových panelů. Ty nakonec posloužily také jako inspirace k vytvoření hlavního designového...